Plukovník Štefec a další agrese vůči naší zemi

  Před nedávnem mi můj, řekněme, dlouholetý známý, poslal ukázku z myšlenek plukovníka Jaroslava Štefce, kterého jsem do té doby neznal. Když jsem si těch přibližně pětadvacet řádků textu přečetl, nestačil jsem se divit. Autor v nich totiž vypočítává, kolik zla jím nenáviděný Západ na rozdíl od bývalého Sovětského svazu ve světě způsobil.

    Jen malou ukázku z myšlenek tohoto nepřítele Evropské unie, USA, NATO: První ani druhou světovou válku nerozpoutali Rusové, ale západní mocnosti. Fašismus nevznikl na východě, ale v Itálii, tedy na jihu Evropy. Nacismus nevznikl na východě, ale v Německu. Potupnou Mnichovskou dohodu, znamenající likvidaci ČSR, nepodepsal s Hitlerem sovětský vůdce Josif Stalin, ale britský premiér Neville Chamberlain, francouzský premiér Édouard Daladier a italský fašista Benito Mussolini.“

    Plukovník Štefec má svým způsobem pravdu, ale jeho výběr argumentů je velmi neúplný. Postrádám v něm například zmínku o největší vojenské operaci na území Evropy od skončení druhé světové války, kterou byl bezprecedentní vpád půlmilionových armád v srpnu 1968 do Československa. Na této agresi, při níž byly zavražděny a zraněny stovky neozbrojených civilistů v ulicích našich měst se nepodíleli vojáci USA, Velké Británie či jiných západních zemí. Tento zločin byl dílem armád Sovětského svazu jeho čtyř satelitů. Mohl bych pokračovat o dalších agresivních činech Ruska vůči Finsku, Polsku, Maďarsku, Ukrajině, Gruzii a dalším zemím. Dezinformátor Štefec rovněž nikde nepíše o koncentračních táborech v bývalém SSSR, kde ještě před nástupem Hitlera k moci v Německu v nelidských podmínkách umíraly miliony Rusů, Ukrajinců, Židů, Kazachů, Gruzínů, Arménů a příslušníků dalších etnik. Tento tzv. analytik se také nezmiňuje o masových popravách v bolševickém Rusku, při nichž byli likvidováni nejen aktivní odpůrci zločinného režimu, věřící, ale i přesvědčení komunisté. Na zmíněných exekucích se opět vůbec nepodílely Spojené státy americké nebo Velká Británie. Otravy novičokem sice proběhly na území Spojeného království, ale zase byly dílem agentů ruských tajných služeb. V sobotu bylo předsedou vlády a ministrem zahraničních věcí ČR zkoprnělému národu oznámeno, že na výbuších v  muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014, při kterých zahynuli dva lidé a kde byly našemu státu způsobeny mnohamilionové škody, se podíleli agenti ruské tajné služby GRU. Jedná se neomluvitelný akt agrese vůči suverénnímu státu ze strany jiné země.

    Můj známý, který mi Štefcovy „myšlenky“ přeposlal, je vysokoškolsky vzdělaný člověk ve zralém věku a vyučoval i na vysoké škole, si u tzv. argumentů plukovníka připsal poznámku SUPER! To absolutně nechápu. Plukovníka Jaroslava Štefce považuji za ne příliš chytrého člověka. Nemám tím na mysli jeho známky ve škole. Ty měl určitě lepší než já. Zmíněný „analytik“ se zřejmě domnívá, že jeho úvahy o zločinech Západu a přednostech Východu budou číst pouze hloupí lidé, kteří neznají dějiny, nic nezažili a nic si nepamatují. Má smůlu. Bezprecedetní akt agrese ve Vrběticích, který neprovedli členové západních tajných služeb, je dalším důkazem nepochopitelné ruské agresivní politiky.

    Vzhledem k tomu, že pravidelně čtu ruské servery, mluvím s Rusy žijícími u nás, s některými mne i poutá přátelský vztah a v minulosti jsem několik měst či míst bývalého Sovětského svazu vícekrát navštívil a hovořil tam se spoustou lidí různého věku i profesí, jsem stoprocentně přesvědčen, že podstatná část tamního obyvatelstva s agresivními kroky nynějšího Ruska v žádném případě nesouhlasí.

KRISTIÁN CHALUPA

Autor článku: