Proč mám Brno rád? 3. část Můžu všem doporučit – aneb Pro mlsné jazýčky

Mám moc rád sladké. To už jste poznali z některých minulých reportáží. Přesto jsem dlouho odolával, když jsem chodil kolem Kavárny PIAZZA CAFÉ v Pasáži Omega na náměstí Svobody v samém srdci Brna, nakupovat do Billy.

Vždy jsem si ale všiml především nádherných dortů, které pod vedením paní Danky dělají přímo na místě, v zázemí kavárny, další šikovné cukrářky. Ale dnes, když jsem se vracel z Billy, mě zrak přivedl tentokrát k zákuskům.

Víte proč? Ve vitrínách byli vystaveny dortíky Pavlova. Detaily na fotografii. Chvíli jsem se na ně díval, až přišla za mnou s úsměvem paní Danka, která jako šéfcukrářka provozuje tuto kavárnu již osm roků.

Zeptala se mě jestli něco potřebuji, tak rád bych jí řekl, všechny dorty Pavlovy, ale nemohl jsem. Čekala mě v nejbližší době návštěva mojí diabetoložky. Tak příště. Pokud tam opravdu budou mít ještě ty dortíky Pavlova, určitě si koupím. A ochutnat mohu přímo v kavárně a vybrat si z mnoha druhů výborné kávy a nealkoholických nápojů.

A také pro ty z Vás, kdo rádi mlsáte, nemusí zůstat u tohoto jednoho zákusku, paní Danka umí s nimi kouzlit. Jsou pěkně uspořádané v prodejních pultech. Já jim říkám vojáččci a někdy také hříbečci.

Pro brňáky, ale i pro vás, kteří zavítáte do našeho krásného města Brna, mohu návštěvu kavárny PIAZZA CAFÉ jen doporučit!!

A to není všechno, paní Danka je opravdu velmi šikovná cukrářka! Umí připravit vynikající zmrzliny, tak si určitě, jak půjdu příště kolem dám.

A nenechejte se odradit, že kavárna PIAZZA CAFÉ je v Pasáži Omega. Není z náměstí vidět. Stojí za to využít tohoto příjemného místa i obsluhy, která se o vás velmi ráda postará. Paní Danka je vždy někde v blízkosti a zodpoví vám i vaše případné dotazy. Jen recepty, své vlastní, vám asi neprozradí. Ty jsou součástí jejího srdce a kumštu vyhlášené cukrářky.

Chodím rád kolem této cukrárny, ale příště si určitě zákusek vyberu a ochutnám i kávu a zmrzlinu.

Mám radost, že jsem objevil kouzlo této kavárny tak trochu skryté před návštěvníky Brna.

Jsem vděčný, že v posledních několika letech se počet takových kaváren a cukráren v Brně několikanásobně zvětšil. Můžete si na libovolném místě najít tu „svoji“, dát si něco dobrého, k tomu dobrou kávu a třeba i dobrý aperitiv.

I proto mám Brno rád.

Pavel Hála

Dobré zákusky v centru velkoměsta samozřejmě nejsou nejlevnější.

Autor článku: Fotografie:
Pavel Hála