Na nádvoří Staré radnice zazní jazz

Nádvoří brněnské Staré radnice se ve čtvrtek a pátek 20. a 21. června rozezní prvotřídním jazzem. Zahrají jak etablované osobnosti domácí scény, tak i studenti uměleckých škol pod vedením svých pedagogů. Na obou dnech se podílí buď jako spolupořadatel nebo pořadatel festival JazzFestBrno a vstupné je na obě akce zdarma.

Ve čtvrtek se na nádvoří od 15 hodin uskuteční brněnská část desátého ročníku Jazzového nádvoří. Na akci iniciované jazzovými katedrami pražské HAMU a brněnské JAMU své umění předvedou rytmický ansámbl HAMU pod vedením Jiřího Slavíka a další studentské kapely pod vedením osobností jako Jaromír Honzák, Luboš Soukup nebo Jiří Levíček.

O den později zakončí jazzovou party pod otevřeným nebem první část letošní sezóny festival JazzFestBrno akcí nazvanou JazzFestBrno pod širákem. Od 17 hodin se na nádvoří vystřídá pět špičkových domácích ansámblů – Ondřej Štveráček Double Drums  Quintet, E Converso, Cyrille Oswald & The Survivors a večer zakončí uznávaný trumpetista Lukáš Oravec se svým big bandem.

Mezinárodní hudební festival JazzFestBrno bude pokračovat také na podzim. Do Brna přijedou taková jména jako Al Di Meola nebo Kamasi Washington. Skladatel a multiinstrumentalista Jiří Slavík s devítičlenným souborem Polka-boys představí v rámci projektu Polkatime radikální úpravy polky a bude také pokračovat klubová řada Club Life v prostředí Cabaretu des Péchés, tentokrát se zpěvákem José Jamesem a dvojkoncertem předních formací domácího jazzu – Robert Balzar Trio a Matej Benko Quintet.

Více informací zájemci najdou na www.jazzfestbrno.cz.

Autor článku: